Железо Бис-глицинат

детали за производот

Тагови производ

Производ сопственост
бледо жолта до кафеаво жолта кристален прав, малку растворлив во вода.
користење
1.Replenish на железо во свиња, одржување на нормално ниво на хем, и да се спречи појавата на анемија;
2.Improve сее репродуктивните перформанси, може да го подобри големина ѓубре, прасињата родилна тежина и предупредување тежина и
така натаму;
3.Improve содржина миоглобинот, да се подобри бојата на кожата и боја на кетонски тела месо;
4.Improve прасињата имунитет, отпорност на болести и способност анти-стрес;
5.Reduce инциденцата на прасињата дијареа и морталитет прасе.
спецификација на состојба

предмети   индекс
молекуларна формула   C 4H 30N 2O 22S 2Fe 2
Молекуларна тежина   634,10
CAS NO.   17169-60-7
стандард за производ   GB / T21996-2008
изглед   Бледо жолта до кафеава жолта кристален прав
C 4H 30N 2O 22S 2Fe 2/% 90.0
Црна железо (Fe 2+ ) w /% 17,0
Железен железо (Fe 3 + ) w /% 0.5
Вкупно глицин w /% 21,0
Загуба при сушење% 10,0
Pb% 0,002
Вкупно Како% 0.0005
големина на честички (големина 0.84mm тест помине стапка ProE сито)% 95,0
Рок на траење   Две години
пакет   10кг / торба или во согласност со барањата на клиент `

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    Кога ќе одлучите

    За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.
    WhatsApp Онлајн Chat!