We sincerely recruit global professional agents.

Манган Бис-глицинат

детали за производот

Тагови производ

Производ сопственост
White or almost white powder, slightly soluble in water
користење
1. нови магнезиум додаток во исхраната, магнезиум глицинат е хелат со циклична структура формирана
од страна на магнезиум и глицин. Неговата апсорпција ефект е многу повисока отколку на неоргански / органски соли на mgnesium. Тоа
може да се користи за храна, лекови, производи за здравствена заштита и во други индустрии;
2.Can да биде зголемена во модулацијата на млеко во прав и пијалоци.
спецификација на состојба
Molecular formula:Mg(NH2CH 2COO) 2 · H 2O
Molecular weight:208.45
CAS NO.:14783-68-7
Appearance: White or off-white powder
Shelf life:Two years
Package:20kg/carton, 20kg/barrel or according to customer`s requirement

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Send your message to us:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  Кога ќе одлучите

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Send your message to us:

  WhatsApp Онлајн Chat!